2804 Książka ze smakiem w Muzeum AK
28.04.2019

Muzeum Armii Krajowej serdecznie zaprasza w niedzielę 28 kwietnia 2019 roku w godz. 11.00-16.00 do wzięcia udziału w wydarzeniu „Książka i Róża” w ramach XVIII edycji Małopolskich Dni Książki, która odbędzie się pod hasłem „Książka ze smakiem - Kuchnia żołnierska”.

W ramach akcji  na dziedzińcu Muzeum AK zostaną zaprezentowane trzy wystawy tematyczne:

Manierki i menażki wojskowe różnych armii,

Kolekcja kartek żywnościowych z okresu I wojny światowej pochodzących ze zbiorów Fundacji im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, oraz Kuchnia wojskowa w obiektywie fotoreporterów wojennych ze zbiorów Muzeum AK.

Dodatkowo w tym dniu o godz. 13.00  zapraszamy  na zwiedzanie Muzeum AK z przewodnikiem ze szczególnym uwzględnieniem eksponatów związanych z aprowizacją żołnierzy.

W trakcie imprezy będzie można zapoznać się ze zbiorami Biblioteki Muzeum Armii Krajowej.

Fotografia ze zbiorów Muzeum AK