2804 Muzealny quiz historyczny

Zespół Muzeum AK prowadzi w ramach serii #zostańwdomu z #MuzeumAK quiz historyczny, dostępny na muzealnym Instagramie. Zwięzłe pytania zamieszczane są w relacji (InstaStory), a każde z nich dostępne jest przez 24h. Przystępna forma quizu jest wzbogacona również o grafikę i krótką treść kontekstową, co umożliwia uczestnikom powtórzenie i sprawdzenie własnej wiedzy historycznej. Takie działanie stanowi część działań edukacyjnych, prowadzonych przez Muzeum AK w formie online. Quiz dedykowany jest do każdej grupy wiekowej, a poziom trudności pytań jest wypośrodkowany. Naszym zdaniem jest to świetna rozrywka, niosąca za sobą także wymierne korzyści intelektualne, którą można realizować samodzielnie lub w gronie rodzinnym. Ponadto już wkrótce, quiz przyjmie także formułę historycznej powtórki do egzaminów ośmioklasisty i maturalnego!